Работниците ще имат право да искат и да получават информация от работодателя си за средните нива на заплащане с разбивка по пол за категорията работници, полагащи равен труд. Това ще стане благодарение на публикувани за обществено обсъждане промени в Закона за защита от дискриминация, които ще изменят и Кодекса на труда. Замисълът е поправките да влязат в сила възможно най-рано – още от 7 юни, защото са в изпълнение на евродирективата, която изисква равно заплащане на мъжете и жените.
mediapool.bg
България | Пет, 22 Май 2026г. 21:54ч. | МВР арестува прокурорския син от Перник