Кламер БГ - Бизнес новини: Екоминистерството спира част от мощностите на ТЕЦ "Бобов дол" (обновена)

Екоминистерството спира част от мощностите на ТЕЦ "Бобов дол" (обновена)

Бизнес

|
Четв, 21 Май 2026г. 19:06ч.
Екоминистерството спира част от мощностите на ТЕЦ "Бобов дол" (обновена)

ТЕЦ Част от мощностите на ТЕЦ "Бобов дол" ще бъдат спрени, обяви в четвъртък министърът на околната среда и водите Росица Карамфилова.

Регионалната инспекция по околната среда и водите – София е наложила принудителна административна мярка на централата, с която се спира работата на Енергиен котел 2. Това е един от трите енергийни котела, които съставляват горивната инсталация за производство на електрическа и топлинна енергия на дружеството, свързвано с Христо Ковачки.

mediapool.bg