Част от мощностите на ТЕЦ "Бобов дол" ще бъдат спрени, обяви в четвъртък министърът на околната среда и водите Росица Карамфилова.
Регионалната инспекция по околната среда и водите – София е наложила принудителна административна мярка на централата, с която се спира работата на Енергиен котел 2. Това е един от трите енергийни котела, които съставляват горивната инсталация за производство на електрическа и топлинна енергия на дружеството, свързвано с Христо Ковачки.
mediapool.bg
България | Пет, 22 Май 2026г. 21:54ч. | МВР арестува прокурорския син от Перник