Търговията с природен газ и подсилването на енергийната свързаност са обсъдили министрите на енергетиката на Турция и България Алпарслан Байрактар и на България Ива Петрова, обяви Байрактар във Фейсбук профила си в петък.
Двамата са разговаряли в рамките на провеждаща се в Истанбул конференция, посветена на енергийните и природни ресурси в условията на променящ се свят.
"Срещнахме се с новия енергиен министър на България Ива Петрова в рамките на #INRES2026 в Истанбул.
mediapool.bg
България | Пет, 22 Май 2026г. 21:54ч. | МВР арестува прокурорския син от Перник